Дистанційна передача показань та моніторинг

Більшість сучасних вимірювальних приладів обладнано електронно-цифровими виходами, за допомогою яких можна отримувати інформацію дистанційно. Передавати можна різні параметри – кількість спожитого тепла, температура у трубопроводах, тиск, витік системи. Також через лічильник тепла можна передавати і інформацію, не пов'язану з роботою лічильника – наприклад сигнал про відкриття дверей у приміщення теплопункту або інфо від датчика руху або ще щось. Але для цього в теплолічильнику повинні бути доступні відповідні електронні входи для таких девайсів. Інформація потрібна як реальному часі, так і архів показань за певний період. Вся ця інформація передається через дротові мережі безпосередньо на комп'ютер або через інтернет за допомогою GSM-модему.

Основна зручність для користувачів, це, звичайно, не тільки актуальна інформація про технічні параметри роботи, а поточні показання теплолічильника. На підставі щомісячних показань формуються платіжні документи без необхідності обходити підвали та знімати показання вручну. Це заощаджує час, сили і знижує можливість помилки, т.к. виключається людський чинник.

Що потрібно, щоб забезпечити дистанційну передачу показань? По-перше, потрібно сформулювати завдання – куди передавати, які параметри, і потім визначити, яким чином здійснити передачу. По-друге, потрібно підібрати лічильник тепла, в якому є технічна можливість дистанційної передачі.  Ну і наостанок – підвести єлектроживлення до передавального обладнання та забезпечити якість сигналу, якщо це бездротова система. Можна встановити антену якмога ближче до зовнішньої стіни будівлі, краще до вукна, якщо таке є.

З передавальнимобладнанням йде і програмне забезпечення, яке необхідно встановити на комп'ютер приймаючої сторони. Після цього проводитися налаштування системи – прописуються адреси та найменування об'єктів, початкові показання приладів тощо, перевіряється працездатність. І можна користуватися.

  • Дистанційна передача показань та моніторинг
Залиште свій номер і ми Вам передзвонимо

Закрити