З чого складається вузол обліку теплової енергії

Установка лічильника – це не лише лічильник. Це створення цілого комплексного вузла обліку теплової енергії, який поєднує в собі елементи самого лічильника тепла та необхідне обладнання для правильної експлуатації та сервісних робіт. Також вузол обліку теплової енергії може бути укомплектований засобами регулювання системи опалення. Розгляньмо основні деталі вузла обліку.

Запірна арматура.Вона потрібна завжди і скрізь. Якісна та надійна, що забезпечує перекриття ділянок системи для проведення сервісних робіт. Запірна арматура може бути різною – і кульові крани, клинові засувки, поворотні «батрефляї» – рішення може бути будь-яке, вимога однакова – надійність.

Фільтр –грязьовик. Обов'язкова деталь. Системи теплопостачання зібрані із чорного металу. Труби іржавіють, обростають брудом, і наповнюють теплоносій продуктами корозії. А якщо по трасі був ремонт і по трубах стукали - пилили - свердлили, то не сумнівайтеся, до вас припливе величезна кількість сміття, яке не тільки зіпсує лічильник тепла, це сміття забиває батареї та стояки на поворотах. Тому без фільтра – ніяк. Причому бажано мати фільтр не тільки на вході в будинок, але і на виході, якщо в будинку система опалення старого зразка із сталевих труб та чавунних радіаторів.

Витратоміртеплового лічильника. Встановлюється в трубопровід після фільтра, та, відповідно до вимог у паспорті, з дотриманням прямих ділянок. Витратомір може мати фланцеве з'єднання або муфтове, це залежить від розміру та типу лічильника. Витратомір встановлюється у проектному положенні, обов'язково у доступному для обслуговування місці.

Теплообчислювач – серце вузла обліку теплової енергії. Може бути розташований як на самому витратомірі, прямо на трубопроводі, так і в окремій шафі. До теплообчислювача підходить багато різних комунікацій - кабель від витратоміру, кабелі від термодатчиків, ще можуть бути кабелі живлення, кабелі від датчиків тиску, кабелі зв'язку. Тому до розташування теплообчислювача є також свої важливі вимоги, яких потрібно дотримуватися.

Прилади вимірювання тиску – манометри, повинні бути як на подавальному, так і зворотному трубопроводах. Різниця показань дає розуміння перепаду тиску у системі. Якщо є перепад, то є циркуляція, значить система працює правильно. За показаннями манометрів можна визначити стан фільтрів-грязевиків та необхідність сервісних робіт. Крім манометрів, у вузлах введення часто встановлюють датчики тиску у системі. За сигналом датчика тиску можна визначити витік теплоносія.

Засобидистанційної передачі даних та моніторингу. Це пристрої, які пов'язані з теплообчислювачем та через провідне з'єднання або інтернет можуть передавати інформацію про роботу системи на диспетчерський пункт. Це можуть бути показання лічильника тепла, інформація про температурний режим і навіть несанкціоноване проникнення в приміщення, де розташований вузол обліку. Ці пристрої монтують у спеціальній захищеній шафі.

Вузол обліку теплової енергії може містити також інші елементи, необхідність яких визначається фахівцями в кожному окремому випадку

 

  • З чого складається вузол обліку теплової енергії
Залиште свій номер і ми Вам передзвонимо

Закрити