Будинковий лічильник води

Залиште свій номер і ми Вам передзвонимо

Закрити

Будинковий лічильник води

Будинкові водоміри можуть бути різними. Будинковий лічильник води - це лічильник який обслуговує один будинок. Це може бути приватний котедж, офісна будівля або багатоквартирний будинок. Лічильник на будь-який окремий будинок вважається домовиком. Будинковий лічильник рахує весь обсяг води, що споживається всім будинком. Сюди входять, крім холодного водопостачання і такі потреби, як, полив ділянки, приготування гарячої води в індивідуальному теплопункті або бойлері, експлуатація басейнів, фонтанів та інші технічні потреби. Для мешканців ОСББ будинковий лічильник - це окремий споживач водоканалу. За показниками будинкового лічильника ОСББ веде розрахунок за спожиту всім будинком воду. В ідеалі, витрата води, яку порахував будинковий лічильник води, має дорівнювати сумі витрат всіх квартирних лічильників, але на практиці так не виходить. Що робити з різницею показань? Це вже внутрішні питання ОСББ та тема окремої статті.

Які бувають лічильники води на будинок

Лічильник води на будинок може бути різного типу і конструкції. Бувають фланцевий будинковий лічильник холодної води і муфтовий будинковий лічильник води. За конструктивним типом - будинковий лічильник - мокрохід або лічильник води сухого типу. По класу точності домовий водомір «С» класу або домовий водомір «В» класу. Так само є будинкові лічильники з інтерфейсними виходами для підключення до системи дистанційної передачі показань і будинкові лічильники води без інтерфейсних виходів - прості будинкові водоміри, в яких показання потрібно знімати вручну. За способом установки так само є відмінності. Є будинковий лічильник води для установки тільки в горизонтальному положенні, є будинковий лічильник води, який можна встановлювати, як горизонтально, так і вертикально.

Як вибрати загальнобудинковий лічильник води

Вибір моделі залежить від багатьох параметрів. В першу чергу, це витратна характеристика. За основу береться постійна середньогодинна витрата води всім будинком. Але потрібно так само брати до уваги і пікові навантаження. Якщо амплітуда між постійною витратою і піковою велика, то потрібно приймати до установки водомір, в якому пікове навантаження по витраті не перевищить максимально можливу витрата води через лічильник, згідно з паспортними характеристиками. Якщо ж різниця між піковими і середніми витратами дуже велика, то необхідно встановлювати комбіновані водоміри. Комбіновані будинкові водоміри застосовують там, де в одній системі об'єднані пожежогасіння та господарсько-побутової водопровід. Або, коли обсяги споживання води носять сезонний характер - в пансіонатах, базах відпочинку і т.д. Так само має значення місце установки водоміра. Якщо водомірний вузол розташований в сухому приміщенні, то можна встановити сухохідні або мокроходний водомір. Якщо водомір на будинок встановлюється в колодязі, то для такого місця установки підійде тільки домовик водомір-Мокрохід.

Установка загальнобудинкових лічильників води

Монтаж лічильників води повинен здійснюватися кваліфікованими фахівцями. Перед монтажем лічильника води необхідно ознайомитися з паспортом приладу. У паспорті лічильника води зазначено можливе монтажне положення лічильника води - вертикально або горизонтально, а також, розміри заспокійливих прямих ділянок до і після лічильника води, якщо вони потрібні. Але є загальні правила установки лічильників води, які потрібно дотримуватися незалежно від місця і способу установки. Перше - це фіксація трубопроводів на несучих конструкціях. Труби не повинні висіти на лічильнику води. Другий крок - встановлення запірної арматури на трубопроводі. Третє - сітчастий фільтр. Без установки сітчастих фільтрів на вузлі введення, гарантія на лічильник води не діє. Четверте - водомір потрібно розташувати рахунковим механізмом вгору і переконатися, що напрямок потоку води збігається зі стрілкою на корпусі. П'яте - комплект штуцерів з накидними гайками. Ці деталі допоможуть швидко і надійно з'єднати водомір з трубопроводом. Шосте - Зворотний клапан для запобігання потоку у зворотному напрямку. Всі ці деталі і їх послідовність показана на малюнку.

Установка будинкового водоміра в колодязі

Якщо технічними умовами визначена установка лічильника води в колодязі, то принцип залишається той же. Але потрібно звернути увагу на деякі аспекти установки водоміра в колодязі. Потрібно пам'ятати, що в зимовий час лічильник води може замерзнути, тому, установка водоміра в колодязі повинна бути на глибині нижче глибини промерзання грунту. Після установки і перевірки водоміра необхідно утеплити всі відкриті деталі трубопроводу і сам лічильник, але зробити доступним для зняття показань циферблат. Колодязь для лічильника води повинен бути сухим. Розмір колодязя для водоміра повинен дозволяти виконати сервісні роботи з обслуговування домового лічильника води. Бажано в колодязі для водоміра мати ступені для оперативного спуску і виходу з колодязя. Так само бажано передбачити утеплення верхній частини колодязя. Якщо колодязь розташований на дорозі, то потрібно передбачити подвійну кришку колодязя і утеплення виконати під верхньою кришкою люка.

Повірка будинкового лічильника

Лічильник води, згідно регламенту, повинні проходити періодичну повірку. Для більшості лічильників міжповірочний інтервал становить 4 роки. Виконати повірку лічильника води можна в сервісному центрі. Для цього потрібно демонтувати водомір і на його місце встановити монтажну вставку відповідного розміру. Одночасно з перевіркою лічильника води потрібно проводити профілактичні роботи з елементами вузла ввода. Це очищення фільтра, перевірка герметичності запірної арматури, перевірка роботи зворотного клапана і інших елементів, якщо вони є, наприклад, редуктор тиску. Після виконання повірки будинковий лічильник води встановлюється на своє робоче місце і пломбується представником водопостачальної організації.

Ми допоможемо вам обрати правильний будинковий лічильник!

Купити будинковий лічильник води можна в нашому інтернет-магазині за безготівковим розрахунком з ПДВ.

Поширені запитання

🚚 Як доставимо по Україні?

Доставка здійснюється кур'єрською службою Нова Пошта ✓на відділення або ✓домашню адресу ✓Термін доставки по Україні 1-4 днів.

🔥 Способи оплати

Оплатити можна ✓При отриманні (накладна плата). ✓Безготівкова оплата онлайн на сайті інтернет-магазину ЄСТС Докладніше про способи оплати.

⭐ Переваги покупки на ЄСТС

Наши головні переваги ✓Ціни нижче ✓100% Гарантія ✓Товар сертифікований ✓Встановлення під ключ ✓Отправка Новою Поштою ✓Приймаємо замовлення цілодобово ✓Оплата як вам завгодно ✓Завжди на зв'язку