Лічильник води мокрохід

Лічильник води мокрохід

Лічильник мокрохід - це конструктивний тип лічильників холодної води. Бувають одноструменеві мокроходи і багатоструменеві лічильники холодної води - мокроходи. Основна відмінна характеристика мокрохідних лічильників в тому, що обертання від крильчатки на рахунковий механізм передається безпосередньо, через вісі та шестерні. У простих лічильниках В класу між вимірювальної камерою, де тече вода і рахунковим механізмом немає герметичної перегородки. Вода, що проходить через мокрохідний водомір, так само потрапляє і в рахунковий механізм. Тому, ще такі водоміри називають лічильник води мокрого типу. У такій конструкції лічильника є як переваги, так і недоліки.

Переваги водомірів мокроходів.

Оскільки рахунковий механізм не відокремлений перегородкою від крильчатки водоміра, це означає, що обертання крильчатки передається на рахунковий механізм безпосередньо через вісі та шестерні. Тому водомір мокрохід ніяк не реагує на будь-які магнітні поля. Мокрохід не потрібно забеспечувати антимагнітним захистом тому, що у них немає елементів, на які можна хоч якось вплинути магнітним полем. Так само, важливою перевагою є абсолютна герметичність конструкції корпусу лічильника води мокрохід. Мокроходи, ка і більшість лічильників води, можуть працювати в системах з тиском до 1,6 МПа. Це означає, що, вода не тільки зсередини лічильника не вийде назовні, а й будь-яке середовище з зовні лічильника-мокрохода не потрапить всередину. Тому такі лічильники - це єдиний тип лічильників води, який можна встановлювати в колодязях, підвалах і місцях потенційного затоплення.

Недоліки лічильників води мокроходів.

Є кілька несуттєвих недоліків, які можуть вплинути на роботу водоміра. Найбільш помітний, в буквальному сенсі цього слова, недолік в тому, що вода, яка проходить крізь водомір так само потрапляє і в рахунковий механізм. Якщо вода чиста, то все добре. Але якщо вода йде каламутна, з найдрібнішими частинками, які не може затримати фільтр, то ці частинки створюють наліт на всьому - на шестернях та вісях лічильного механізму, на склі циферблата. Згодом лічильник виходить з ладу або показання неможливо побачити з-за забруднень скла.

Другий момент, який теж буває при експлуатації водомірів-мокроходів. Скло лічильного механізму пітніє зсередини і запотівання не дозволяє знімати показання лічильника. Таке буває тому що вода в трубі холодніше повітря зовні і рахунковий механізм не до кінця заповнений водою. Лічильники встановлюють в горизонтальному положенні і, як правило, рахунковим механізмом вгору. Лічильний механізм мокрохода створює пастку для бульбашок повітря. Повітря накопичується у верхній частині лічильника - під склом, а вийти йому нікуди. На роботу лічильника повітря не впливає, але повітря всередині створює можливість конденсування вологи на склі лічильного механізму водоміра з внутрішньої сторони. Що ж робити якщо мокрохід запітнів? Потрібно дати вихід повітрю. Для цього потрібно послабити гайки штуцерів водоміра і повернути водомір циферблатом вниз. Повітря вийде в вимірювальну камеру, де стоїть крильчатка мокрохода. Потрібно пролити трохи води через лічильник -мокроход в такому перевернутому положенні. Повітря вийде в трубопровід і після цього лічильник можна повернути в правильне робоче положення.

Ці недоліки стосуються тільки недорогих мокроходів метрологічного класу В. У більш дорогих моделях, лічильниках-мокроходах С класу конструктори давно вирішили ці проблеми.

Лічильник води мокрохід С класу

Водомір мокрохід С класу, наприклад, Sensus 820, Sensus 420PC, Sensus 420Baylan Ty, Baylan KY - ці моделі Мокроход мають деякі відмінності від класичної конструкції. Там є перегородка, що відокремлює крильчатку від лічильного механізму. Вона майже герметична, але не абсолютно, як у сухоходах. Обертання передається все так же жорсткою віссю, що проходить крізь сальник перегородки. Але, рахунковий механізм заповнений нейтральній рідиною і тому туди вже не потрапляє вода, що проходить через водомір-Мокрохід . Завдяки спеціальній рідині всередині лічильного механізму, у мокрохід С класу не відбувається запотівання скла лічильного механізму.

Лічильник води мокрохід є найпоширенішим водоміром загального застосування. Такі лічильники можна ставити в приватний будинок, у багатоквартирний будинок, на підприємстві, в офісі. Міжповірочний інтервал водоміра мокрохода 4 роки

Поширені запитання

🚚 Як доставимо по Україні?

Доставка здійснюється кур'єрською службою Нова Пошта ✓на відділення або ✓домашню адресу ✓Термін доставки по Україні 1-4 днів.

🔥 Способи оплати

Оплатити можна ✓При отриманні (накладна плата). ✓Безготівкова оплата онлайн на сайті інтернет-магазину ЄСТС Докладніше про способи оплати.

⭐ Переваги покупки на ЄСТС

Наши головні переваги ✓Ціни нижче ✓100% Гарантія ✓Товар сертифікований ✓Встановлення під ключ ✓Отправка Новою Поштою ✓Приймаємо замовлення цілодобово ✓Оплата як вам завгодно ✓Завжди на зв'язку
Напишіть нам

Закрити